اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی:

آدرس کوتاه شده‌ی صفحه:

پتو سرامیکی دانسیته 96 (1260-1400-1450 درجه سانتی گراد)

* 09120996706
* 09193475851
 • کدکالا:
پشتیبانی
پشتیبانی

پشتیبانی 24 ساعته

 ارسال به سراسر
ارسال به سراسر

ارسال به سراسر کشور

بررسی پتو سرامیکی دانسیته 96 (1260-1400-1450 درجه سانتی گراد)

با نگاهی به دنیای اطراف خویش متوجه می شویم که روزانه در حال استفاده از اسباب و ابزار گوناگون و بسیاری برای دستیابی به آرامش، سهل تر شدن انجام امور مختلف و در نهایت پیشبرد اهداف خود هستیم. طبیعی است که نمی توان از تمامی این ابزار نام برد و یک به یک آن ها را بررسی کرد؛ لذا لازم است نخست پروسه نیازسنجی پشت سر گذاشته شود و سپس دقیقا مشخص کنیم که در چه حوزه یا حیطه ای نیاز به ابزار مخصوص داریم. برای مثال ممکن است به پتو سرامیکی دانسیته 96 احتیاج داشته باشیم. البته این یک صحبت کلی است و باید ابعاد مختلف آن به صورت دقیق بررسی گردند. به طور حتم این کار را انجام خواهیم داد و به شما خواهیم گفت که پتو سرامیکی دانسیته 96 چه خصوصیات و کاربردهایی دارد. از دیرباز تا به کنون، بشر همواره کوشیده است تا با آنالیز دقیق محیط اطراف خود، دست به کشف یا اختراع (بهتر است بگوییم ساخت) ابزارآلات مورد نیاز خود بزند. این روال کلی، شرایط را به آنچه که اکنون در حال مشاهده و لمس آن هستیم، بدل نموده است. مسلما پتو سرامیکی دانسیته 96 نیز، طی تحولاتی از این دست (احساس نیاز، تفکر برای پیدا کردن راه حل، ساخت وسیله نهایی) پدید آمده و جای خود را در میان خیل عظیم محصولات و مصنوعات صنعتی دیگر باز نموده است. صحبت در باب این مسئله تمامی نخواهد داشت و می توان حالا حالا پیرامون آن حرف زد و سخن به میان آورد. آنچه که مسلم است و باید بدان اشراف داشته باشیم، ریشه شناسی مسئله نیاز و به فراخور آن رفع نیاز می باشد. تفاوتی ندارد که محصول پیش روی ما پتو سرامیکی دانسیته 96 باشد یا کالایی دیگر؛ کلیه ابزار و وسایلی که امروزه از آن ها بهره می جوییم، تقریبا مسیر و پروسه یکسانی را طی نموده اند و با گذشت زمان و پیشرفت علم و تکنولوژی، روز به روز ارتقا یافته اند. واضح و مبرهن است که پتو سرامیکی دانسیته 96، از روز اول به شکل و شمایلی که هم اکنون از آن سراغ داریم نبوده و تنها نسخه های ابتدایی آن در دسترس افراد قرار داشته است. همان طور که گفته شد، این قضیه تقریبا در مورد تمام چیزهایی که می شناسیم و از آن ها استفاده می کنیم، صدق می کند. این همان قاعده کلی است که باید از آن با خبر باشیم. نکته آخر هم به آرامش و آسایش باز می گردد. دو واژه پرتمتراق و عمیق، که اگر به وقوع نپیوندند، اصطلاحا می گویند "زندگی روی سخت خود را نشان داده" (است). این حجم از اختراعات و اکتشافات تنها به آن خاطر بوده که به هر طریق ممکن، آسایش و آرامش فراهم گردد و به دنبال آن شرایط روز به روز بهتر و بهتر شود. با دانستن این مقدمات جهان شمول و همه جانبه، تحریر مطالب مربوط به بررسی پتو سرامیکی دانسیته 96 را آغاز می کنیم. پشم سرامیکی دانسیته 96 چیست؟

به طور کلی پتو سرامیکی – همان طور که از نامش پیداست – از الیاف سرامیک تولید شده است. بنابراین دیگر تفاوتی ندارد که چه دانسیته ای را به خود اختصاص داده باشد (در این جا نود و شش). این محصول با هر دانسیته ای، ساختار مشابهی دارد. به صورت کلی از پتو سرامیکی دانسیته نود و شش به عنوان عایق استفاده می کنند. عایق ها در زندگی روزمره انسان مدرن، نقش بسزایی ایفا می کنند. البته که گاها این کاربردها، بیشتر خود را در صنعت نمایش می دهند. به هر روی، باید اشاره کرد که پتو سرامیکی دانسیته 96، هر کجا که مورد استفاده قرار گیرد، در خدمت انسان است. این مصنوعات، عایق های حرارتی مناسبی برای تجهیزات گرمایشی، خطوط انتقال لوله و همین طور کوره های صنعتی هستند. تلاش شده تا در بخش کاربردها، مقوله موارد استفاده، بیشتر و دقیق تر مورد توجه قرار گیرد. از ویژگی های منحصر به فرد و ارزشمند پتو سرامیکی دانسیته 96 باید به وزن یا چگالی کم، مقاومت در برابر خوردگی شمیایی و مقاومت حرارتی بالای آن، اشاره کرد. این مزیت ها، اسباب استفاده گسترده از پتو سرامیکی دانسیته نود و شش را در محیط های گوناگون را رقم زده اند.

به بیان دیگر یک پتو سرامیکی دانسیته 96، در حقیقت فیبرهای سیلیکات آلومینیومی بوده از که ذوب و دمیدن کائولن با درصد آلومینا بالا و یا مواد مرسوم تری شامل ترکیبی از سیلیس و پودر خالص آلومینا مخلوط شده، تشکیل شده است. خروجی کار، یک محصول عایق، انعطاف پذیر و نسوز بوده که مطابق توضیحات قبل، مواد اولیه آن، الیاف سرامیکی فله است. در نهایت پس از تولید الیاف در یک پروسه مداوم، پتو بدون استفده از چسب یا هرگونه بایندر دیگری در ضخامت و دانسیته های مختلف تهیه و توزیع می گردد. استحکام پتوها از طریق ایجاد اتصالات مکانیکی داخلی تحت عنوان سوزن کاری تامین می گردد. این اقدام استحکام کششی حدود چهل تا یک صد و بیست پاسکال را به کالای نامبرده می بخشد. ضخامت پتوها در حدود پنج الی شصت میلی متر و دانسیته های آن ها نیز از نود و شش و تا دویست کیلوگرم بر متر مکعب قابل تنظیم خواهد بود. توصیه می کنیم پیش از خرید پتو سرامیکی دانسیته 96، حتما با کارشناسان شرکت آرین عایق تماس حاصل فرمایید.

کاربرد پتو سرامیکی دانسیته 96 (1260-1400-1450 درجه سانتی گراد)

ابتدا مروری می کنیم بر مباحثی که در بخش قبل بدان اشاره شد و سپس کتابت کاربردهای پتو سرامیکی دانسیته 96 را آغاز می کنیم. مگر نه آن است که یک محصول را برای کاربردهایی که دارد، تهیه و خریداری می کنیم. در غیر این صورت ضرورتی نخواهد داشت که بخواهیم از مبحث کاربرد پتو سرامیکی دانسیته 96 سر در بیاوریم. در دنیای امروز که انجام تمامی امور به شکل تخصصی پیگیری می شود، اهمیت موشکافی کاربردهای یک کالا، بیش از پیش مطرح است. تنها کافی است از بُعد و جنبه اقتصادی به این مسئله بنگریم؛ هیچ شخص واحدی در هیچ کجای این دنیای پهناور، حاضر نیست برای کالایی که هیچ گونه ارزش آفرینی (در اینجا منظور همان کاربرد است) برای وی ندارد، هزینه کند. پس می کوشد تا محصول با بالاترین ارزش ممکن را تحت تملک خویش درآورد. البته این به معنای آن نیست که دیگر محصولات کاربرد یا کارآیی ندارند بلکه منظور انتخاب دقیق تر، درست و بهتر است. این مباحث را می توان زیر مجموعه اصل بهینه سازی نیز دانست. به هر روی ما به عنوان یکی از بزرگترین مراجع فروش پتو سرامیکی دانسیته 96 موظف به تبیین و تشریح موارد مصرف و استفاده از این کالا هستیم. شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با ما تماس حاصل فرمایید.

پتو سرامیکی یا پتو نسوز دانستیه 96، از الیاف سرامیکی در هم تنیده تشکیل شده و به صورت پتوهای سبک و انعطاف پذیر در دسترس می باشد. کالای مشارالیه، یکی از پرکاربرترین محصولات متعلق به دسته مواد نسوز یا دیرگذار می باشد. این قضیه از آن بابت است که پتو سرامیکی دانسیته 96 استحکام بالا در هنگام اجرا، هدایت حرارتی پایین و ذخیره گرمایی پایینی را فراهم می کند و در برابر شوک حرارتی نیز مقاوم است. بنا به تجربیات خریداران و مصرف کنندگان، قابلیت نصب نسبتا آسانی دارد و از اینکه بخواهیم به آن شکل خاصی بدهیم، مبرا می باشد. زمانی که پتو سرامیکی دانسیته 96 در دسترس باشد، می توانیم با کمک آن سازه های کوره را سبک تر بسازیم و هنگامی که از آن استفاده می کنیم (از پتو نسوز) دیگر نیازی به زمان دادن برای عمل آوری و خشک شدن نخواهد بود. این قبیل پوشش ها می توانند پس از نصب، سریعا تا ماکزیمم دمای کارکرد گرم شوند. در شمار کثیری از سازه های خطوط لوله، عایق های کوره های مختلف، پتو سرامیکی یا پتو نسوز کار شده است. چرا طبق اطلاعات داده شده در جملات پیشین، پتو سرامیکی دانسیته 60، هدایت حرارتی پایینی دارد و قابلیت عایق سازی حرارتی بالایی از خود نشان می دهد. پتو سرامیکی با دانسیته های متفاوت به صورت گسترده در صنایع پتروشیمی، فلزات رنگین، صنایع فولاد و مصارف ساده قابل استفاده است. پتوی سرامیکی (پتوی نسوز) در صنایع مختلف کاربرد زیادی دارد. از این محصول می توان بعنوان پوشش کوره های پتروشیمی و فلزات مرمت کوره و دیگ بخار، پوشش درب کوره، درزگیر عایق لوله های قابل انعطاف و دما بالا، عایق توربین های بخار و گاز استفاده کرد. همچنین از این محصول می توان در کوره های گرمایش مجدد، پوشش کوره ها و درزها، صفحات عایق و مواد بسته بندی کوره استفاده کرد. کاربردهای دیگر پتو نسوز به شرح زیر می باشند:

 • عایق کاری سطوح داخل محفظه حرارتی انواع کوره های صنعتی
 • پوشش نازل های ریخته گری (جلوگیری از اکسیداسیون و شوک حرارتی)
 • پوشش قالب های ریخته گری دقیق
 • درزبندی حرارتی میان قسمت های مختلف تجهیزات ریزش مذاب
 • دیگ های بخار و مراکز حرارتی
 • عایق روی انواع لوله های دما
 • تعمیرات انواع کوره ها وگرمکن ها
 • به عنوان واشرهای دمای بالا
 • آستر در انواع کوره ها
 • عایق پشتیبان برای سیستم های عایق کاری
 • عایق روی دریچه های انتقال گازهای داغ
 • پوشش روی قالب های ریخته گری
 • عایق حرارتی در انواع توربین ها و ژنراتورها عایق روی انواع لوله های دما بالا
 • تعمیرات انواع کوره ها و گرم کن ها
 • به عنوان انواع واشرهای دما بالا
 • پرده جدا کننده ی داخل کوره ها
 • روکش محافظتی در انواع کاربردها

همانگونه که مشاهده نمودید، پتو سرامیکی (پتو نسوز) دانسیته 96، مفید حال بسیاری از صنعت گران در حوزه های مختلف می باشد. چنانچه شما هم از متقاضیان این محصول به شمار می روید، همین حالا با ما تماس بگیرید و اسباب خرید این کالای پر کاربرد را هر چه زودتر فراهم سازید.

مشخصات پتو سرامیکی دانسیته 96 (1260-1400-1450 درجه سانتی گراد)

در این بخش می خواهیم مشخصات پتو سرامیکی دانسیته 96 را به اتفاق یکدیگر بررسی کنیم. دانستن خصوصیات و خواص پتو سرامیکی دانسیته 96، می تواند به کامل شدن درک ما از این محصول و همین طور بهتر فهمیدن کاربردهای آن، کمک شایانی بکند. هر چه که باشد، این مشخصات یک ماده هستند که در نهایت کاربردهای آن را رقم می زنند. البته ما در قسمت قبلی به صورت کامل و جامع در باب موارد استفاده و مصرف پتو سرامیکی دانسیته نود و شش سخن به میان آوردیم و آگاهی کاملی را به خوانندگان عزیز دادیم. با این حال نباید از ذکر و گفتن مشخصات نیز به این راحتی غافل شد. برخی از خریداران محصول مورد بحث، تصمیم نهایی خود را بر اساس ویژگی هایی که برای آن گفته شده، به سرانجام می رسانند. چنانچه احساس می کنید در این زمینه نیازمند کسب مشورت هستید و باید نکات بیشتری را مد نظر قرار دهید، حتما با کارشناسان آرین عایق ارتباط برقرار نمایید. ما آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان در زمینه های گوناگون هستیم. یک پتو سرامیکی یا پتو نسوز همراه با فیلامنت های الیاف سرامیکی خاصی از نوع آلومینیوم سیلیکات از طریق فرآیند سوزن دوزی دو طرفه ویژه ای تولید می شود. این مطلب از آن بابت عرض شد که متوجه شوید بحث خواص، از همان زمان آغاز پروسه تولید، نمود دارد و می توان راجع به آن صحبت کرد. بعد از انجام فرآیند مهم و تاثیر گذار سوزن دوزی دو طرفه، خصوصیاتی همچون عملکرد ضد لایه بندی، مسطح بودن سطح، قابلیت جاگذاری و استحکام کششی بهبود می یابند. چونکه در فرآیند تولید پتو سرامیکی دانسیته 60 از هیچ گونه بایند نوع آلی استفاده نمی شود، در نتیجه این مواد از قابلیت تولید خوبی نصیب برده و همچنین پایداری خود را در دماهای پایین و بالا حفظ می کنند. پتو نسوز که همواره با رنگ سفید و در ابعاد قاعده به بهره برداری می رسد، از عملکرد خوبی در برابر مقاومت به آتش، عایق سازی حرارت حفظ حرارت بهره مند است. استفاده طولانی مدت از پتو نسوز دانسیته 60، مواد و ساختار آن، در اتمسفرهای اکسید کننده یا خنثی، خواص خود را نظیر استحکام کششی، چقرمگی و بافت الیاف گونه از دست نداده و افت نمی کند.

خصوصیات بارز انواع الیاف سرامیکی به شرح زیر است:

 •  وزن سبک.
 •  قابلیت انعطاف پذیری همراه استحکام کششی بالا.
 •  قابلیت نصب سریع.
 •  هدایت حرارتی پایین.
 •  ذخیره سازی پایین انرژی گرمایی.
 • مقاومت بالا به شوک های حرارتی.
 • مقاومت بالا به خوردگی.
 •  پایداری حرارتی بالا.
 •  بدون آزبست و جایگزین مناسب ازبست.
 • عایق صوتی فوق العاده به طوریکه این الیاف بعنوان پایه کاتالیست در اگزوزها به وفور استفاده می شوند.
 • پایداری شیمیایی؛ به طوریکه در مقابل اغلب اسیدها و بازهای قوی مقاوم اند.
 • همچنین محیط های حاوی آب و روغن تأثیر بروی خواص شیمیایی الیاف سرامیکی نداشته؛ اگرچه آب قابلیت هدایت حرارتی را افزایش می دهد ولی به محض تبخیر خواص فیزیکی الیاف برگشت پذیر می باشند.
 • خاصیت دیرگدازی که میتواند دماهایی در محدوده ۹۵۰ تا ۱۴۳۰ را به همراه حفظ ویژگی عایق سازی و استحکام تحمل کند.
 • هدایت حرارتی و ظرفیت حرارتی پایین.
 • پایداری حرارتی و شیمیایی خوب.
 • استحکام کششی بالا و مقاومت به شوک حرارتی خوب.
 • قابلیت جذب صدای خوب.
 • پایدار در برابر ارتعاشات مکانیکی.

کارشناسان مقاومت حرارتی پتوی سرامیکی را درسه کلاس حرارتی ۱۲۶۰،  ۱۴00 و  ۱450 درجه ی سانتی گراد برآورد کرده اند. امروزه جهت بهینه کردن امور مربوط به صنایع گوناگون، از این محصول بسیار استفاده می شود. شما هم می توانید تنها با یک تماس تلفنی، این محصول را از شرکت آرین عایق ابتیاع نمایید و در مقصد مورد نظر خود، آن را تحویل بگیرید.

تولید پتو سرامیکی دانسیته 96 (1260-1400-1450 درجه سانتی گراد)

در نخستین جملات این صحفه و در واقع در بخش بررسی اولیه پتو سرامیکی دانسیته 60، اشاره کوچک اما مفیدی به نحوه و روش تولید این محصول کردیم. حال می خواهیم کمی ریز بینانه تر و با ذکر جزئیات بیشتر، از چگونگی تولید پتو سرامیکی دانسیته 60 سخن بگوییم و مثل همیشه کم و کیف ماجرا را به شما خوبان اطلاع دهیم. به خاطر داشته باشید که هر قدر اطلاعاتتان در یک زمینه ارتقا یابد، تجربیات بهتری نصیبتان خواهد گشت و عاقبت و آینده روشن تری در انتظارتان خواهد بود. با ما همراه باشید تا نحوه تولید را به سمع و استراقتان برسانیم.

به کرات گفتیم که پتو سرامیکی یا پتو نسوز، در حقیقت همان فیبرهای آلومینیوم می باشد. این فیبرها از ذوب و دمیدن مذاب کالوئن (کائولن یا خاک چینی نام رایج برای محصولات معدنی است که کاملا یا اساسا از کائولنیت معدنی یا سیلیکات آلومینیوم تشکیل شده است) با درصد آلومینای بالا یا مواد مرسوم تری متشکل از ترکیبات پودر خالص آلومینا و سیلیس مخلوط شده، شکل می گیرد. سیلیس و مخلوط آلومینا بعد از پشت سر گذاشتن مرحله ذوب در کوره قوی الکتریکی در دمایی قریب به دو هزار درجه سانتی گراد، توسط هوای فشرده دمیده خواهد شد و غلتک های چرخانبه مدد نیروی موسوم به گریز از مرکز به شکل الیاف در خواهند آمد. در حین و بین دمش، جریان مذاب به قطرات ریز و کوچکی بدل می گردد و در ادامه مسیر به صورت الیاف کشیده می شود. الیاف مذکور می توانند طول ها و اندازه های مختلفی داشته باشند. بزرگی آن ها تا حدود پنجاه میلی متر و قطر آن ها چیزی حدود دو تا سه میکرومتر خواهد بود. در روش سانتریفیوژ، با وارد شدن نیروی گریز از مرکز و دمش به صورت توامان، عمل ساخت و تولید الیاف تکمیل خواهد گشت؛ به طوری که طول ان ها تا دویست و پنجاه میلی متر هم خواهد رسید اما قطر همان دو تا سه میکرومتر باقی خواهد ماند. مطابق انتظار رنگ الیاف سفید خواهد بود. ساختار پتو سرامیکی دانسیته 60 شیشه ای یا غیر بلوری (آمورف) بوده و این الیاف می توانند جهت ساخت انوا عایق های نسوز جهت کاربرد تا دمای بالای 1400 درجه سانتی گراد، مورد استفاده قرار گیرند.

روش تولید پتو نسوز به بیان دیگر، بدین شکل می باشد: پتوی سرامیکی به ۲ دسته کلی بر اساس دانسیته و دمای کارکرد تقسیم میشود : پتوی سرامیکی ۱۲۶۰ و ۱۴۵۰ درجه که در دانسیته های ۶۴ و ۹۶ و ۱۲۸ نیز موجود می باشند. این محصول به دو صورت ۱ اینچ و ۲ اینچ موجود بوده و خصوصیات منحصر به فردی دارند. شایان ذکر است این محصول به ۲ روش گریز از مرکز و دمش باد تولید می گردد: ۱- روش گریز از مرکز: در این روش الیاف به واسطه نیروی گریز از مرکز و ریزش مذاب بر روی غلتک های چرخان با دور بالا به الیاف تبدیل می گردد، طول الیاف به دست آمده از مذاب بین ۱۰۰-۳۰۰ میلی متر و قطر ۳-۵ میکرون می باشد محصولات تولیدی با این روش دارای طول عمر و دوام بالاتر و استحکام کششی می باشد. ۲- روش دمش باد: در این روش با دمش باد بر نازل مذاب الیاف سرامیکی مورد نیاز تولید می گردد. الیاف در این روش دارای طولی معادل ۲-۳ میلیمتر و قطری معادل ۵۰-۱۰۰ میکرون می باشد. جدول مربوط به مشخصات محصول، در همین صفحه به نمایش درآمده است.

شما عزیزان می توانید پتو سرامیکی با مشخصات مورد نظر خود را به سادگی هر چه تمام تر و به صورت غیر حضوری از این مرجع تهیه نمایید.

قیمت و خرید پتو سرامیکی دانسیته 96 (1260-1400-1450 درجه سانتی گراد)

ایستگاه پایانی این نوشتار، به بررسی کوتاه و مختصر قیمت و خرید پتو سرامیکی دانسیته 96 اختصاص یافته است. لازم است بدانید که در شرایط امروز بازار، اعلام یک نرخ ثابت و مشخص به عنوان قیمت پتو سرامیکی دانسیته 60 میسر نخواهد بود؛ لذا تقاضا می شوید برای دریافت آخرین نرخ و بها (همان قیمت پتو سرامیکی دانسیته 60) با شماره های اعلام شده، تماس برقرار کنید. پتو نسوز سرامیکی محصولی نسوز، عایق و انعطاف پذیر بوده که منحصرا از الیاف فله ساخته می شود و در ساخت آن نیازی به هیچ نوع چسب و عامل اتصال نیست. استحکام پتوها تحت فرایند سوزن کاری افزایش می یابد. این محصول در ضخامت ها و دانسیته های مختلف موجود است. و در آخر می خواهیم به شما بگوییم که چرا باید خرید پتو سرامیکی دانسیته 60 را از شرکت آرین عایق انجام دهید. این موضوع را با طرح یک پرسش به پیش برده ایم.

چرا شرکت آرین عایق  می تواند تامین کننده مناسبی برای کالاهای نسوز شما باشد؟

دارا بودن کارشناسان و مشاوران مجرب: شرکت آرین عایق با دارا بودن کارشناسان مجرب و متخصص میتواند مشاوری معتمد برای شما باشند تا شما بتوانید بهترین کالای مورد نظر خود را انتخاب و هزینه های مالی و زمانی خود را کاهش دهید.

تجربه: موسسین شرکت با بیش از دو دهه تجربه در صنعت نسوز قطعا می توانند در کلیه شرایط، شریک مطمئن شما باشند.

رزومه قوی: خیلی از کارخانجات بزرگ فولاد، پتروشیمی، نفتی، خودروسازی و غیره هم اکنون از مشتریان ما می باشند و تمام سعی ما بر این بوده و هست تا رضایت کامل مشتریان خود را تامین نمائیم.

تیم تحریریه ارین عایق تلاش کرد در این صفحه، تمامی ابعاد و زوایای پتو سرامیکی (پتو نسوز) دانسیته 60 را مورد امعان و تتبع قرار دهد.

طبقه بندی حرارتی 1450-1400-1260 درجه سانتی گراد
دانسیته 128-96-64 کیلوگرم بر متر مکعب
ضخامت 50-25-12.5 میلی متر
عرض 610 میلی متر
طول 14400-3600 میلی متر
مساحت هر رول 2.19 تا 8.78 متر مربع
ارسال نظر
(بعد از تائید مدیر منتشر خواهد شد)
 • - نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
 • - لطفا دیدگاهتان تا حد امکان مربوط به مطلب باشد.
 • - لطفا فارسی بنویسید.
 • - میخواهید عکس خودتان کنار نظرتان باشد؟ به gravatar.com بروید و عکستان را اضافه کنید.
 • - نظرات شما بعد از تایید مدیریت منتشر خواهد شد